Mediamuuntimet ja SFP-moduulit

Lisää » Pienennä »
8 tuotetta
Näytä sivua kohden
Järjestä
  • Intellinet 10 Gigabit Fiber SFP+ Single-Mode Optical Transceiver Module
    10GBase-LR (LC) Single-Mode Port, 10 km
    10GBase-LR Gigabit Fiber SFP+ optinen lähetin-vastaanotinmoduuli on oikea valinta yhdistettäessä kaksi rakennusta 10 GbE:n nopeudella single-mode -kuidulla. 10 Gb/s nopeus yltää 10 kilometrin etäisyydelle. Moduuli on mini-GBIC-muotoinen ja on yhteensopiva minkä tahansa MSA SFP+ -kytkimen kanssa. Lisäksi moduuli on asetettu lähettämään valmistajan tuotekoodin SFP-10G-LR joten yhteensopivuus Cisco-laitteiden kanssa on myös taattu. "Hot-plugging" ominaisuuden myötä moduulin voi vaihtaa käynnistämättä verkkokytkintä uudelleen. Digitaalisen diagnostiikan vakiotoiminnot (DDM), jotka tunnetaan myös nimellä digitaalinen optinen valvonta (DOM), antaa käyttäjälle mahdollisuuden seurata SFP-parametreja, kuten optista lähtötehoa, optista tulotehoa, lämpötilaa, laserin esijännitevirtaa ja lähetin-vastaanottimen syöttöjännitettä reaaliajassa.

    Sopii mihin tahansa kytkimeen, jossa on SFP+ -moduulipaikat tai MSA- tai Cisco-yhteensopiva SFP+ -portti
    Tiedonsiirtonopeus: 10 Gb/s
    Yksi 10GBase-LR single-mode kuitu LC-duplex-portti
    Kuituetäisyys: jopa 10 km
    Aallonpituus: 1310 nm
    SFP:n monilähde-vaatimusten (MSA) mukainen
    Yhteensopiva Cisco SFP+ 10GB-LR -lähetin-vastaanottimen kanssa
    SFP+ vakiomuotoinen
    Tukee digitaalisen diagnostiikan valvontaa (DDM, DOM)
    EMI suojattu täysmetallikotelolla
    Jopa 11,1 Gb/s kaksisuuntainen tiedonsiirto
    Tukee hot-plugging vaihtoa sammuttamatta kytkintä
    Kolmen vuoden takuu

    UUSI TUOTE

  • Intellinet 10GBase-T - 10GBase-R mediamuunnin
    10G mediamuunnin kuparista kuituun
    Intellinet Network Solutions 10GBase-T - 10GBase-R Media Converter tarjoaa verkon suunnittelijalle siirtymiseen kuparipohjaisesta Ethernetistä kuituverkkoon. Olemassa olevaa kaapelointia voi hyödyntää ja verkon laajentaminen saavutetaan pienimmillä kustannuksilla ja monimutkaisuudella. Muunnin on täysin läpinäkyvä verkossa, joten verkko toimii täsmälleen samalla tavalla kuin ennen. Huippunopealla 10 Gbps -yhteydellä verkon nopeus pysyy vakiona suurten kaistanleveyksien tiedonsiirtoa varten.

    Paranna verkkolaitteiden välistä etäisyyttä. Muuntimen kytkeminen kuitusegmentteihin pidentää edelleen verkon solmujen välistä etäisyyttä tarjoamalla entistä laajempia alueellisia ja etäisyysvaihtoehtoja verkkoille, joissa niitä ei aiemmin ollut.
    Muuntimen kompaktin koon ansiosta se voidaan helposti ottaa käyttöön missä tahansa kapeassa työpöydän paikassa tai käyttää seinäasennuksessa. Useat muuntimet voidaan asentaa samanaikaisesti 19 "räkkiin asennettavaan alustaan, mikä tarjoaa kaivattua joustavuutta verkoille.

    Yksi 10 gigabitin SFP+ -portti
    Tukee IEEE802.3u, 10GBase-T ja 10GBase-FL
    Tukee full-duplex ja half-duplex tiloja automaattisesti
    Tilan merkkivalot: Virta ja Link/TX molemmille porteille
    Ulkoinen 12 VDC virtalähde
    Kolmen vuoden takuu

    UUSI TUOTE

  • Intellinet 10 Gigabit Fiber SFP+ Multi-Mode Optical Transceiver Module
    10GBase-SR (LC) Multi-Mode Port, 300 m
    10GBase-SR Gigabit Fiber SFP+ optinen lähetin-vastaanotinmoduuli on oikea valinta yhdistettäessä kaksi kytkintä, palvelinta tai NAS:ia. Moduuli on mini-GBIC-muotoinen ja on yhteensopiva minkä tahansa MSA SFP+ -kytkimen kanssa. Lisäksi moduuli on asetettu lähettämään valmistajan tuotekoodin SFP-10G-SR joten yhteensopivuus Cisco-laitteiden kanssa on myös taattu. "Hot-plugging" ominaisuuden myötä moduulin voi vaihtaa käynnistämättä verkkokytkintä uudelleen. Digitaalisen diagnostiikan vakiotoiminnot (DDM), jotka tunnetaan myös nimellä digitaalinen optinen valvonta (DOM), antaa käyttäjälle mahdollisuuden seurata SFP-parametreja, kuten optista lähtötehoa, optista tulotehoa, lämpötilaa, laserin esijännitevirtaa ja lähetin-vastaanottimen syöttöjännitettä reaaliajassa.

    Sopii mihin tahansa kytkimeen, jossa on SFP+ -moduulipaikat tai MSA- tai Cisco-yhteensopiva SFP+ -portti
    Tiedonsiirtonopeus: 10 Gb/s
    Yksi 10GBase-SR multi-mode kuitu LC-duplex-portti
    Kuituetäisyys: jopa 300 m
    Aallonpituus: 850 nm
    SFP:n monilähde-vaatimusten (MSA) mukainen
    Yhteensopiva Cisco SFP+ 10GB-SR -lähetin-vastaanottimen kanssa
    SFP+ vakiomuotoinen
    Tukee digitaalisen diagnostiikan valvontaa (DDM, DOM)
    EMI suojattu täysmetallikotelolla
    Jopa 11,1 Gb/s kaksisuuntainen tiedonsiirto
    Tukee hot-plugging vaihtoa sammuttamatta kytkintä
    Kolmen vuoden takuu

    UUSI TUOTE

  • TP-LINK TXM431-SR Multi-mode SFP+ LC Transceiver
    10GBase-SR SFP+ LC Transceiver
    Multi-mode SFP+ LC Transceiver, Hot-Pluggable with maximum flexibility, Compatible with T3700 series, T2700 series, T1700 series switches and TX432.

    Standards and Protocols: IEEE 802.3ae, CSMA/CD, TCP/IP
    Wave Length:850nm
    Power Supply: 3.3V
    Fiber Type: 50/125um or 62.5/125um Multi-mode
    Max. Cable Length:300m or 33m
    Data Rate: 10Gbps
    Port Type: LC/UPC
    Transmission power: -1.0dBm (Max), -7.3dBm (Min)
    Reception power: -1.0dBm(Max), -9.9dBm(Min)
    Sensitivity:-11.1dBm
  • TP-LINK MC210CS 1000Mbps mediamuunnin
    Gigabit single-mode mediakonvertteri (kaksi kuituporttia)
    Muunnos RJ45-liittimen (1000BASE-TX kupari) ja single-mode SC/UPC-tyypin kuidun (1000BASE-LX/LH) välillä (1310nm), full-duplex, etäisyys jopa 15 km, asennettavissa räkkiin TL-MC1400 telineessä
  • TP-LINK MC200CM 1000Mbps mediamuunnin
    Gigabit multi-mode mediakonvertteri (kaksi kuituporttia)
    Muunnos RJ45-liittimen (1000BASE-TX kupari) ja multi-mode SC/UPC-tyypin kuidun (1000BASE-SX) välillä (850nm), full-duplex, etäisyys jopa 550 metriä, asennettavissa räkkiin TL-MC1400 telineessä
  • TP-LINK MC220L 100Mbps mediamuunnin
    Gigabit SFP mediakonvetteri
    Muunnos RJ45-liittimen (1000BASE-TX kupari) ja kuidun välillä SFP-moduulin avulla, full-duplex, etäisyys jopa 550 metriä (multi-mode) tai 15 km (single-mode), asennettavissa räkkiin TL-MC1400 telineessä. Vaatii erikseen hankittavan SFP-moduulin
  • TP-LINK TL-SM311LM SFP moduuli

    TP-LINK TL-SM311LM SFP moduuli

    Tuotenumero: 81335
    Gigabit multi-mode SFP moduuli (kaksi kuituporttia)
    Gigabit SFP/MiniGBIC moduuli (max 1.25Gbps), multi-mode, Plug-and-Play kytkentä, full-duplex, LC/UPC portit (850nm aaltopituus), jopa 550 metrin etäisyys, Sopii esim. T3700G-28TQ, TL-SG5412F/TL-SG5428, TL-SL5428E,TL-SG3210/TL-SG3216/TL-SG3424/TL-SG3424P,TL-SL3428/TL-SL3452, TL-SG2210P/TL-SG2216/TL-SG2424/TL-SG2424P/TL-SG2452, TL-SL2210/TL-SL2218/TL-SL2428/TL-SL2452 ja MC220L.